Resultat från Vintertävlingen

Linda Rós och Snotra red tillsammans med Angelica och Fabbe i hallontölt ungdom

Resultat:

Miniorer: Blåbär Ungdom:
1. Felicia Oscarsson – Freydís frá Leirulæk
2. Emma Sjödin -  Huginn från Vallbo
3. Rebecca Sjöö – Elli frá Neðri Ási
4. Oskar Gudnason – Orka frá Krossi
5. Viola Åkermo – Skörungur frá Syðstu Grund
6. Amanda S Bengtsson – Ville från Moflo
7. Johanna Eriksson – Fönix frá Leirulæk
1. Jack Eriksson – Ör från Gullunge 5,0
2. Elise C Mattsson – Toppur från Ådalen
3. Frida Asp – Goliat från Västanväga
4. Elina Hellman – Örn från Helmers
5. Ellinor Bolt – Hedinn fra Stiklestad
5,0

4,5

4,5

4,0

2,5

Hallon ungdom: Hjortron Ungdom:
1. Linneá Lindgren – Freydís frá Leirulæk
2. Paulina Mark – Seifur frá Búlandi
3. Lovisa Dahlberg – Stjarna frá Brjäanlæk
4. Felicia Pettersson – Teitur frá Skagi
5. Karin Eriksson – Garri från Holmsund
5,5

5,5

5,5

5,0

5,0

1. Karin Gilberg – Auður från Mackmyra
2. Arvid Johansson – Elli frá Neðra Ási
3. Karin Gilberg – Hilmir Snær frá Ármóti
4. Linda Rós Gudnadotter –  Snotra från Västeråsen
5. Jack Eriksson – Rökkvi från Mörtö
6. Jessica Lundberg – Odinn från Galgbacken
6,0

6,0

5,8

5,5

5,0

4,5

Blåbär Senior: Hallon Senior:
1. Ulrica Norlander – Ari från Järvsand
2. Louise Roos – Grímur från Knubbo
3. Greta Germer – Klerkur frá Valþjofsstað
4. Elisabeth Schjetne – Fjölmundur frá Dýrfinnust

5. Helena Aschenbrenner – Vega från Wahlberg

4,5

4,5

4,5

4,0

3,5

1. Tanja Deimo – Kolga frá Krossanesi
2. Christina Svanberg – Kári frá Kirkjubæ
3. Malin Bengtsson – Orri frá Feti
4. Malin Karlsson – Katrín frá Mosfellsbæ

5. Malin Bengtsson – Draumur från Västeråsen

5,5
5,5
5,5

5,5

5,5

Hjortron Senior Travlopp 100m
1. Guðni Ágústsson – Frakkur frá Mýnesi
2. Lena Fernlund – Kjarkur från Kåbäckängen
3. Malin Karlsson – Nútið från Västeråsen
4. Guðni Ágústsson – Samtið från Västeråsen

5. Maarit Friman – Meyla från Jemthagen

6,5

6,5

6,5

6

5,5

1. Greta Germer – Klerkur frá Valþjofsstað
2. Guðni Ágústsson – Frakkur frá Mýnesi
3. Malin Sigrén – Hárekur från Broaskog
4. Malin Karlsson – Nútið från Västeråsen

5. Helen Rindberg – Snjáll från Råkern

15,05

15,5

16,07

18,15

20,95

Passlöp 100m
1. Lena Fernlund – Kjarkur från Kåbäckängen
2. Karin Gilberg – Hilmir Snær frá Ármóti
13,6

14,35

0 Responses to “Resultat från Vintertävlingen”


  • No Comments

Leave a Reply